Odhalte ten pravý sport pro Vás

Odhalte ten pravý sport pro Vás

Různé sporty k vyzkoušení

Sport je bezpochyby důležitou součástí našeho každodenního života. Zejména pokud máte sedavé nebo stojící zaměstnání, měl by být dostatek pohybu součástí Vašeho volného času. Posiluje imunitní systém, zmírňuje stres, uvolňuje napětí a uvolňuje hormony štěstí. Pokud se Vám však nedaří překonat vnitřní překážku, je to často proto, že jste si vybrali špatný typ sportu. Váš sportovní program bude fungovat pouze tehdy, pokud Vás bude opravdu bavit. Dáváte přednost jemným pohybům, nebo rádi posilujete? Trénujete raději sami, nebo Vás to více baví ve skupině? Dáváte obecně přednost pobytu venku, nebo raději cvičíte v tělocvičně či hale? Všechny tyto otázky jsou důležité pro nalezení vhodného sportu. Máme jich na výběr hned několik a rádi bychom Vás na této cestě trochu navnadili.

Plavání

 • pro lidi, kteří jsou rádi ve vodě, spíše individuální trénink;
 • účinek - vytrvalostní sport, posiluje svaly, podporuje pružnost ramen.

Různé plavecké techniky umožňují velkou rozmanitost při tréninku. Kromě toho se můžete rozhodnout, zda chcete raději plavat v krytém nebo ve venkovním bazénu či jezeře. Plavání obecně není příliš komunikativní sport. Nicméně pravidelný společný trénink ve skupině může poskytnout další motivaci a výměna názorů může být i velmi zábavná.

Běh

 • pro zlepšení vytrvalosti, individuální nebo skupinový trénink;
 • účinek - podpořený kardiovaskulární systém, zvýšení kondice.

Při běžeckém tréninku si vždy stanovujete nové cíle. Postupně můžete, díky efektivnímu tréninku, zvyšovat vzdálenost, čas běhu nebo rychlost. Cíle, které si stanovíte, Vám nabízejí stále novou motivaci. Trendový sport trail running nabízí také rozmanitost. Místo obvyklého běhání přesunete trénink do přírody, což může přinést nový impuls a motivaci.

Jízda na kole

 • pro milovníky přírody, individuální nebo skupinový sport;
 • účinek - zlepšení kardiovaskulárního systému, zvýšení vytrvalosti, posílení svalů nohou.

Při jízdě na kole si vždy můžete stanovit vlastní cíle. Jízda ve skupině však může být stejně motivující. Jednou z výhod jízdy na kole je možnost komunikace.

Pěší turistika

 • pro milovníky přírody, individuální nebo skupinový trénink;
 • účinek - posílený kardiovaskulární systém.

Pěší turistika se v posledních letech stala skutečně módním sportem. Stále více lidí chce zdolávat vrcholky! Ať už sám/sama, nebo ve skupině - tento vytrvalostní sport nabízí nádherný výhled na flóru a faunu a zároveň komplexní trénink těla.

Cvičení doma

 • pro každého, spíše individuální, praktické;
 • účinek - různý v závislosti na zvoleném tréninku.

Od pandemie koronaviru se možnosti domácího cvičení mnohonásobně rozšířily. Široká nabídka příslušenství, vybavení a také online kurzů. Kalistenika - trénink s vlastní vahou těla, jóga, pilates, HIIT a mnoho dalšího - využijte výhodu, že můžete trénovat přímo u sebe doma. Dbejte však na to, abyste měli dostatek prostoru pro pohyb, správný povrch a také na správné provádění cviků.

Týmové sporty

 • pro všechny, kteří rádi cvičí ve skupině;
 • účinek - různý v závislosti na sportu.

Hokej, volejbal, házená, fotbal, basketbal - seznam kolektivních sportů je dlouhý. Jsou oblíbené zejména u společenských lidí a u skutečných týmových hráčů. Kromě vytrvalosti a síly zlepšují míčové sporty také schopnost reakce a týmového ducha.

Taneční sporty

 • vhodné pro malé i velké sportovní nadšence, individuální nebo skupinový trénink, partnerský trénink;
 • účinek - posílení těla, redukce stresu, posílení uvědomění si vlastního těla.

Tanec je skvělý nejen pro tělo, ale i pro duši, které prospívají zvuky hudby a živé pohyby. Tanec je oblíbený také u párů. Pocit, že se musíte přizpůsobit druhé osobě, posiluje soudržnost a pospolitost. Ale také v individuálním tréninku může například Zumba skórovat velkou radostí.

Tým VitalAbo Vám nyní přeje spoustu zábavy při zkoušení různých sportů!