5 nejdůležitějších produktů - pro pohodlné cestování

5 nejdůležitějších produktů - pro pohodlné cestování

Doplňky stravy na dovolenou

Teploty stoupají a očekávání další letní dovolené exponenciálně roste. Léto, slunce, pláž a moře - ach jak krásná představa! Připravili jsme pro Vás 5 nejdůležitějších doplňků stravy, které by neměly chybět ve Vaší lékárničce.

Vitamíny skupiny B

I když je cestování krásné, často je také spojeno se stresem a hektickým tempem. Z tohoto důvodu bychom Vám doporučili začít užívat produkty s obsahem vitamínu B, a to 3-4 týdny před cestou. Vitamíny skupiny B jsou ideální i v případě aktivní dovolené.

OPC

Zářivá pokožka je snem snad každého! OPC, známé také jako oligomerní proantokyanidiny, patří mezi sekundární rostlinné látky, získávají se ze semen hroznů a užívají se ve formě kapslí nebo prášku.

Antioxidanty

Zejména na dovolené je pokožka vystavena UV záření, jemnému prachu a dalším vlivům prostředí. V těchto situacích mohou pomoci antioxidanty. Nejznámější z nich jsou vitamíny C a E a rostlinné pigmenty betakaroten a lykopen. Je důležité začít tyto živiny užívat několik týdnů před dovolenou. Kromě toho byste se také neměli obejít bez dobré ochrany před sluncem!

Magnézium (hořčík)

Všestranný hořčík je důležitou živinou, a to zejména během aktivní dovolené. Je nezbytný pro rovnováhu elektrolytů, napomáhá trávení a pomáhá při změně časových pásem.

Prebiotika

Při cestování si s námi trávení vždycky pohrává. Dlouhé sezení, lety, změny klimatu a také změna stravy způsobují střevní potíže. Laktobacily a bifidobakterie by se proto měly užívat již několik týdnů před cestou. Takto lze totiž trávicí trakt připravit na nadcházející změnu.